Wilkanów - Strona główna

Turystyka i oświata

Wilkanów jest położony w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej która rocznie ściąga wielu turystów, zarówno wo okresie zimowym jak i letnim. W zimie można skorzystać z wielu wyciągów narciarskich których w okolicznych miejscowościach jest bez liku. W lecie natomiast można wędrować po górach wdychając świeże górskie powietrze, podziwiać widoki i przy okazji zrzucić kilka kilogramó. Blisko jest także do granicy czeskiej.

W związku ze zwiększającym się z roku na rok ruchem turystycznym wielu gospodarzy otwiera gospodarstwa agroturystyczne, gdzie można zjeść naturalne wyroby, spróbować alkoholowych specjałów czy pojeździć na koniach.

W Wikanowie znajduje się szkoła podstawowa która dysponuje dwoma dużymi budynkami. Obok znajduje się plac zabaw który ma być rozbudowany i odnowiony.

Oprócz szkoły podstawowej w Wilkanoweie znajduje się także wielkie i nowoczesne gimnazjum wybudowane po powodzi w 1997r. Do tego gimnazjum uczęszczają dzieci z Wilkanowa jak i z okolicznych miejscowości przy pomocy bezpłątnego transportu